Památky a zajímavosti na Turecké riviéře

Turecká riviéra - jeskyně DamlatasTurecká riviéra je známá především svými kouzelnými plážemi a velmi teplým Středozemním mořem, které celé pobřeží tohoto letoviska omývá. Po celém území, především ve velkých městech, se nachází mnoho významných historických památek i přírodních zajímavostí, které můžete během své dovolené na Turecké riviéře navštívit.

Ve městě Alanya, které patří mezi nejnavštěvovanější letoviska na Turecké riviéře, se nachází také mnoho významných historických památek. Jsou jimi například místní pevnost s hradbami nebo přes 30 metrů vysoká Červená věž. Najdete zde i jednu z nejvýznamnějších mešit v oblasti, mešitu Andizli, kterou nechal ve 13. století postavit sultán Alaeddin. Kromě ní se zde nachází i mešita sultána Akbese, která je zvláštní především svým minaretem. Množství historických památek i přírodních zajímavostí nabízí také druhé hraniční město, Antalya.

Město Side, které dříve sloužilo jako důležitý přístav, nabízí svým návštěvníkům řadu zajímavých historických památek především z antické doby. Těmi nejvýznamnějšími jsou ruiny římských a řeckých chrámů nebo římský amfiteátr.

K přírodním zajímavostem, které můžete během své dovolené na Turecké riviéře navštívit, patří například oblast, ve které se nachází „hoříc skála“, přezdívá Chiméra. Jde o malou mýtinu, kde únik plynu způsobuje, že mezi skulinami skály hoří malé ohýnky. Navštívit zde můžete také dva Národní parky, park Olympos a park Termessos.

Rezervujte si letenku na Tureckou riviéru včas!

Za prohlídku jistě stojí i místní jeskyně. Jednou takovou je i fosforeskující jeskyně, kde se o svítící efekt starají třpytivé částice hornin. Další významným místem je jeskyně milenců, Asiklar. Podle legendy, pokud sem přijdou dva zamilovaní lidé a společně skočí do moře, už navždy zůstanou spolu. Nádhernou jeskyní je i Damlatas, která byla objevena náhodou, když se v nedalekém povrchovém lomu těžil kámen.

A rovnou si zajistěte i nádherný hotel!

© Copyright 2018 | Turecká riviéra (Turecko) | www.etureckariviera.cz
Provozuje: TravelBees.cz